reklama

Zakon Światła

Zakon Światła
Strona główna z gry
Zakon Światła to forum przepełnione fantastyką i wyobraźnią wszystkich jego członków. Jest to próba (miejmy nadzieje że udana) stworzenia nowego, w pełni polskiego, systemu RPG.
Tworząc ten świat jego założyciele starali się nie wzorować na żadnym już istniejącym, chcieli stworzyć coś nowego, lepszego.
Zakonnicy od czasu do czasu organizują wyprawy, czyli sesje RPG. Na każdej sesji musi być MG (Mistrz Gry) zazwyczaj jest to osoba wyróżniona, a najczęściej jest to sam Mangel. Na takiej wyprawie można zdobyć wartościowe przedmioty, złoto, umiejętności, możemy też dużo stracić np. zginie nam wierzchowiec, stracimy oko lub jakiś przedmiot. Sesje są nagrodą dla graczy w nich uczestniczących, wejście na jedną z nich jest równe wielkiej pochwale ze strony całego Teamu.
Inną formą wyróżnienia jest konto Premium. Nie można go kupić, o jego przyznaniu decyduje sam Mistrz. Konto Premium jest specjalnym kontem dzięki któremu gracz ma dostęp do lokacji niedostępnych dla zwykłych graczy a także do zwiększonego trybu rozgrywki.
Zakon charakteryzuje się dużą dozą innowacyjności, lecz także czymś o wiele ważniejszym, wolnością. W tym świecie nie ma ograniczeń, możemy pić piwo w karczmie lub zakładać rodziny, zbierać zioła lub wykuwać miecze, możesz wszystko i wiele, wiele więcej.
Ponadto Mangel (założyciel forum) umieścił wiele hiperłącz i skryptów ułatwiających grę. Weźmy kalendarz, codziennie zmienia dnie, co miesiąc ukazuje nową roślinę, która akurat jest gotowa do zbioru. Co więcej nie ma w nim styczeń, luty, marzec, kwiecień? zadbaliśmy o takie detale jak własne, wymyślone nazwy.
Dużym plusem jest tu tak zwana ?Tabelka pogodowa?, w pełni zautomatyzowana, oparta na Java Script. Przedstawia pory roku, pogodę, porę dnia, aktualne wydarzenia w świecie, ich skutki a także fazy dwóch zakonnych księżyców. Wszystkie te dane są nie tylko dodatkiem do gry, są jej nieodzowną częścią bowiem w przemyślny sposób zostały połączone z różnego rodzaju mechanizmami pozwalającymi na wykonywanie w danej chwili czynności niemożliwych do wykonania kiedy indziej.
Wiele pbf-ów ma problemy związane z prawidłowym wypełnieniem kart postaci przez nowych, Zakon Światła rozwiązał ten problem tworząc prosty w obsłudze generator kart postaci. Osoba zeń korzystająca po prostu wpisuje wybrane dane z generatora, klika ?Twórz Kartę? i po chwili ma gotowca którego należy tylko skopiować. Forum Zakonu Światła oferuje na razie trzy działające tryby rozgrywki, docelowo będzie ich sześć. Wszystkie są bardzo ciekawą alternatywą dla rzeczywistości i uzupełniają się wzajemnie. Kolejno rzecz ujmując są to:
- Tryb zwykły, jest to tryb w którym gracz gra zakonnikiem o określonej rasie, posiada wtedy dostęp do kilku ważnych dla niego miejsc.
- Tryb klanowy, najzwyklejsza rozgrywka grupowa w której liczy się organizacja jak i pojedynczy gracz, świetne rozwiązanie dla osób lubiących grać w grupie.
- Tryb Rański, jest to tryb gry opartej na przestrzeni. Gra odbywa się w mieście Raana, znajdują się tam ulice- tematy, subfora- budynki i wątki- pomieszczenia. Jeśli ktoś chce prowadzić ożywione życie mieszczańskie ? musi spróbować.
W przygotowaniu znajdują się:
- Tryb opozycji, czyli gra wrogami Zakonu. Ten tryb może zaoferować grę agentem, czyli sabotażystą, szpiegiem, lub wojownikiem który napada z ukrycia, rani i grabi.
- Tryb morski, nie zagłębiając się w temat mogę stwierdzić iż marynarze będą grać na ?prawdziwym? statku płynącym przez ?prawdziwe? morza.
- Tryb tubylcy, będzie to tryb związany z trybem morskim. Gracze wcielą się w istoty o poziomie cywilizacyjnym ameryki prekolumbijskiej, będą mogli handlować lub przeganiać marynarzy którzy zawitają na ich wyspach.
Na koniec chciałbym zaznaczyć iż cały świat Zakonu został tak zaprojektowany by się zazębiał. Infrastruktura jest samowystarczalnym mechanizmem, nie ma potrzeby by Mistrz Gry rozdawał surowce lub gotowe towary, wszystko co znajduje się w rękach graczy jest produkowane i przetwarzane przez nich samych. Zasady określające poszczególne aspekty życia są jasne i klarowne, w dodatku nie wymaga się ich znajomości od przeciętnego gracza. Wystarczy że taki gracz zatrudni przedstawiciela który będzie załatwiał formalności za niego. Rasy, grupy społeczne, profesje, zawody wykonywane, nawet flora i fauna są tak dobrane (i nadal tworzone! każdy gracz może dodać swoją prace do weryfikacji w bibliotece) by uzupełniały się i tworzyły realny świat. Tam nic nie jest przypadkiem, wszystko ma swój cel a interakcja z innymi graczami utrzymana jest na poziomie jaki znacie z własnego życia.
Serdecznie zapraszam was do gry. Czy warto poświęcić na nią cenny w dzisiejszych czasach czas? Odpowiedzcie sobie sami, pamiętajcie jednak że to nie tylko gra, to także nauka poprzez zabawę i świetny sposób na odstresowanie.


strategiczna, fantasy, RPG, PBF, play by forum, walka,

Kilka losowych zrzutów ekranu z gier:

w grórę Hop do góry
Galaxy T-8 Rogue Sokker Manager Katsuro Wanderer


Projekt & Realizacja: Asert.pl - promocja gier przeglądarkowych