reklama

Twoje miasto

Twoje miasto
Strona główna z gry
Bardzo intensywny rozwój dostępu do Internetu w ostatnim czasie sprawił, że coraz więcej osób znudzonych monotonią tradycyjnych gier komputerowymi wymagających coraz lepszych parametrów technicznych komputera, sięga po nieco inną rozrywkę, również związaną z szeroko pojętą dziedziną gier, ale w nieco innym wymiarze. Mowa tutaj o grach typu MMORPG (z ang: Massive Multiplayer Online Role Playing Game), które jako jedyne oferują rozgrywki w czasie rzeczywistym z udziałem nierzadko kilku tysięcy internautów.
W Polsce gry tego typu zaczynają zdobywać sobie coraz szerszą rzeszę fanów, którzy dają się pochłonąć ogromem możliwości jakie niosą za sobą gry MMORP, ale przede wszystkim możliwością kreowania i wspłtworzenia wirtualnej rzeczywistości w której gracze stają się jednymi z głównych bohaterów. Klimaty gier online są bardzo zróżnicowane, począwszy od gatunku science-fiction, gier fantasy, skończywszy na managerach piłkarskich.

Jedną z gier, które w bardzo krótkim okresie czasu znalazła uznanie ponad 2500 graczy, jest MMORPG Twoje-Miasto. Grę można zaliczyć do gatunku ekonomiczno-strategicznych, w której wcielamy się w postać mieszkańca Twojego Miasta i rozpoczynamy długą przygodę, a przede wszystkim świetną zabawę w wirtualne życie w "Internetowym mieście".
Naszą przygodę rozpoczynamy od utworzenia nowej postaci, której nadajemy odpowiednie cechy (m.in. wybieramy Religię) i przydzielamy punkty Umiejętności i życia, które będą w przyszłości odgrywały znaczącą rolę w zdobywaniu doświadczenia, czy w możliwości znalezienia dobrej pracy. Jako pełnoprawny uczestnik gry, zaczynamy zabawę jako 16. letni mieszkaniec z dwoma tysiącami złotych w portfelu i z 24 punktami ruchu. Grę cechuje tzw. system turowy, w którym każda upływająca godzina zegarowa kończy jedną turę w grze, dodając tym samym jeden punkt ruchu naszej postaci. Pozwala to zachować realizm w grze, w której wykonywanie podstawowych czynności takich jak poruszanie się po mapach, jedzenie, korzystanie z budynków, uczestniczenie w meczach piłkarskich zabiera określoną liczbę punktów ruchu.

Gra Twoje-Miasto zdobyła sobie uznanie poprzez umiejętne oddanie rzeczywistości w której każdy z nas zdobywa wykształcenie, podejmuje pierwszą pracę, wynajmuje mieszkanie, zdobywa umiejętności czy zawiązuje przyjaźni. Rozpoczynając grę, nasz dorobek związany z głównymi cechami (współczynnikami) postaci którymi są: Doświadczenie, Nauka, Technika, Logika, Siła, Gotowanie i Pływanie jest zerowy. To od naszych działań zależy jak szybko współczynniki te będziemy powiększać i w jakim zakresie. Wartości poszczególnych cech wpływają w ogromnym stopniu na możliwość zdobycia dobrze płatnej pracy, która jest kluczem do sukcesu i podnoszenia standardu wirtualnego życia. Działające w Naszym-Mieście obiekty: Liceum, Szkoła Zawodowa, Centrum Szkoleniowe pozwalają nam dorobek punktowy stale powiększać i w miarę upływających tur starać się o lepsze posady. Punkty które uzyskujemy są w większości zdobywane na stałe (oprócz Doświadczenia, które w pewnych sytuacjach możemy stracić). Oprócz tych cech nasza postać posiada również tzw. "Parametry życiowe", którymi są: Kondycja, Rozrywka, Samopoczucie, Towarzystwo zmieniające się w zależności od określonych sytuacji. Nasze parametry (Rozrywka, Towarzystwo) będą wzrastać jeśli nasza postać będzie uczestniczyła w kursach szkoleniowych lub uczyła się w szkole pełnej innych mieszkańców, nasza Rozrywka będzie się zmieniać w Kinie podczas seansów filmowych, a Kondycjaw zależności od wykonywanych czynności (poruszanie się, wchodzenie do budynków, jedzenie) będzie malała lub rosła. Każdy z wymienionych parametrów życiowych możemy na bieżąco uzupełniać poprzez zakup odpowiednich artykułów (spożywczych, napojów, prasy, medykamentów) w Sklepie, Aptece czy Kiosku. Nieodłącznym elementem rzeczywistego życia, jest posiadanie mieszkania. Rozpoczynając grę z bardzo niewielkim dorobkiem pieniężnym zmuszeni będziemy do bezpłatnego noclegu w Schronisku. W miarę rozwoju i zasobności portfela będziemy mieli możliwość wynajęcia mieszkania i inwestowania w wyposażenie sprzętem gospodarstwa domowego, meblami, sprzętem RTV itp. Gra ponad to oferuje mnóstwo innych atrakcji, począwszy od udziału w meczach piłkarskich, walkach na ringu bokserskim, nauce pływania, a na rozmowie w Parku z innymi mieszkańcami kończąc.

Gra w miarę upływu czasu bardzo dynamicznie się rozwija. Powstają kolejne budynki, mapy, mieszkańcy inwestują i otwierają własne działalności. Jak kaóde miasto posiada ono swojego Prezydenta i urzędującą Radę Miasta, która podejmuje decyzje w sprawach związanych z życiem społecznym miasta. Nierozerwalną czścią gry jest forum dyskusyjne na którym wypowiadają się mieszkańcy, składają swoje wnioski, zapytania oraz biorą udział w konferencjach prasowych organizowanych przez Prezydenta i Vice-prezydenta miasta. Forum jest doskonałym uzupełnieniem gry, pozwala zasięgnąć podstawowych informacji o samej grze, wyjaśniać na bieżąco pojawiające się sporne kwestie, czy zadać pytania twórcom gry.

Aby przyłączyć się do grona mieszkańców Twojego-Miasta należy wejść na stronę internetową http://www.gra.twoje-miasto.pl i zarejestrować nową postać. Do wyboru mamy dwa rodzaje gry; wersję bezpłatną w której niektóre udogodnienia i nowe budynki pojawiają się z kilkunastodniowym opóźnieniem, lub grę płatnąw której korzystać możemy ze wszystkich dobrodziejstw gry. Płatności regulować możemy za pomocó SMS-ów (dokładne cenniki na stronie internetowej) lub poprzez przelew PayU. Dodatkowo gra pozwala również na doładowanie punktów ruchu oraz zwiększenie stanu konta wirtualnymi pieniędzmi.

Dla wielu graczy Twoje-Miasto stało się niejako drugim domem. Rzeczywistością w której brak jest przemocy, a życie toczy się w harmonii i wzajemnej przyjaźni. Dołączając do grona mieszkańców z pewnością wciągnięty zostaniesz w niesamowity świat w którym zdecydujesz jakimi ścieżkami potoczy się Twoje wirtualne życie.


towarzyska,

Kilka losowych zrzutów ekranu z gier:

w grórę Hop do góry
PimpLand BattleKnight Lodowe Szczyty PBF Solaris


Projekt & Realizacja: Asert.pl - promocja gier przeglądarkowych