reklama

Renesansowe Królestwa

Renesansowe Królestwa
Strona główna z gry
Renesansowe Królestwa to przeglądarkowa gra w której poza mechaniką gry bardzo ważny jest role-play co czyni ją jedynym w swoim rodzaju produktem na rynku. Gra przypadnie do gustu wszystkim fanom gier RPG typu Warhammer itp. Oczywiście role-play nie jest obowiązkiem każdego gracza, ale zapewniam, iż każdy kto zostanie na dłużej na pewno wczuje się w ten klimat.
Cały świat RK składa się z królestw renesansowej Europy które są zamieszkiwane przez rodowitych obywateli. Każde królestwo dzieli się na księstwa a te na miasta.
Grę rozpoczynamy jako zwykły chłop zamieszkujący jedno z miast Królestwa Polskiego. Gra nie powala grafiką, ale nie o to tutaj chodzi. Początkowo jesteśmy zmuszenia zamieszkiwać w slumsach naszego miasta, aby po wykonaniu podstawowych zadań i wbicia 3 poziomu otrzymać własny dom oraz pierwsze pole pod uprawę. W dziedzinie rolnictwa mamy dość duży wybór gdyż możemy uprawiać pole prosa, pszenicy, warzyw lub hodowlę krów, wieprzy czy kóz.
Po wbiciu 5 poziomu wybieram rzemiosło w którym będziemy się specjalizować. Mamy bardzo szeroki wybór w tej kwestii gdyż czeka na nas aż 9 rzemiosł. Od młynarza aż do rzeźbiarza czy botanika. Tylko od nas zależy kim zostaniemy.
Po tym wszystkim otwiera się przed nami możliwość robienia kariery w polityce, wojaczce lub kościele.
W każdym królestwie jest bardzo wiele stanowisku o które możemy się ubiegać. W każdym mieście co miesiąc odbywają się wybory na wójta który to wybiera sobie architekta miasta oraz Trybuna. Co jakiś czas odbywają się również wybory do Rady księstwa i tutaj mamy już większe pole do popisy, gdyż po wygraniu wyborów kasztelan ma do obsadzenia bardzo wiele ważnych stanowisk takich jak: Miecznik, Sędzia , Prokurator Generalny, Wojski czy Starosta.
Możemy zostać również osobą duchowną rozpoczynając swoją karierę od proboszcza przez biskupa aż do samego papieża.
Nie brakuje tutaj także czarnych charakterów, gdyż możesz zebrać szajkę zbójecką i napadać na miasta obalając wójta lub samego kasztelana przy czym grabić dobytki miast.
Mając do czynienia x wieloma królestwami oraz polityką zagraniczną nie brakuje wojen między nimi, sojuszami. Wojny sieją spustoszenia na lądzie podczas grabieży innych miast lub nawet bit morskich.
Jeżeli komuś nie służy wojaczka, kariera polityczna lub kościelna może zostać wykładowcą na jednym z uniwersytetów a także rektorem takiej uczelni.
Poza rozwojem naszej postaci możemy również zająć się urządzaniem naszego domu lub kupowaniem coraz to nowszy stroi dla naszej postaci. Gdyż inny strój wypada ubrać na koronację króla a inny na wojnę.
Twórcy gry przyszykowali dla nas mnóstwo rozwiązań oraz dróg rozwoju naszej postaci. Bardzo ważne jest że młodzi gracze po jakimś czasie są wstanie dorównać tym którzy grają już kilka lat gdyż jest maksymalny poziom statystyk. A co najważniejsze gra jest w pełni FreeToPlay. W każdej grze mamy walutę Premium, ale w tym przypadku służy ona tylko do zakupywania rzeczy For Fun typu nowy strój, tytuł szlachecki czy senatorski. Wydawanie setek złotych nie da nam przewagi nad graczami którzy nie wydali ani grosza.

Zrób konto i spraw aby Królestwo Polskie liczyło się na arenie międzynarodowej a nie było jedynie kolosem na glinianych nogach.

Jeżeli już wejdziesz do gry napisz do swojego Trybuna lub Wójta. Wejdź do karczmy napij się dobrego zimnego piwa (tylko uważaj bo możesz zostać upity :P ). Śmiało mogę stwierdzić, iż grają w to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i zawsze pomogą Ci w potrzebie.


polityczna, ekonomiczna, strategiczna, fantasy, towarzyska, średniowieczna, turowa,

Kilka losowych zrzutów ekranu z gier:

w grórę Hop do góry
SoccerProject Drużyna Marzeń Laventhar Kosmiczni Wojownicy


Projekt & Realizacja: Asert.pl - promocja gier przeglądarkowych