reklama

Imperium

Imperium
Strona główna z gry
Pomimo oficjalnego statusu tekstowej gry internetowej, Imperium posiada dwa tryby wyświetlania: graficzny oraz tekstowy. Tekstowy tryb przeznaczony jest dla osób, które nie lubią niepotrzebnych urozmaiceń i upiększeń, które lubią samodzielnie snuć wyobrażenia na podstawie przeczytanych w grze opisów; drugi tryb rozgrywki zawiera graficzną oprawę strony oraz graficznie przedstawiane lokacje, które niejednokrotnie zastępują ich tekstową wersję, co stanowi uproszczenie dla osób ze słabą wyobraźnią, bądź dla tych, które lubią graficzne oprawy.

Jako gra utrzymana w klimacie Fantasy, Imperium stanowi pożywkę dla wszystkich osób lubiących lochy, smoki i magiczne przygody oraz tych, które pragną odciąć się od nudnej i szarej codzienności i wcielić w czarodzieja rzucającego potężne czary, druida warzącego sekretne eliksiry czy rzemieślnika, spędzającego czas w pracowni kowalskiej. Zadaniem gracza jest zabawa, prowadzenie postaci zgodnie z własnymi zachciankami i potrzebami, zgodnie z przekonaniami i możliwościami. Jako gra turowa, Imperium nie wymaga poświęcenia całej doby na rozgrywkę i zarywanie nocy ślęcząc przed komputerem z hektolitrami kawy pod ręką, ponieważ system turowy kumuluje najważniejszy element gry - energię, bez której niemożliwe jest prowadzenie rozgrywki w jakimkolwiek stopniu.

System rzemiosła stanowi nieodzowny element rozgrywki. Zależy od niego między innymi, czy profesje walczące będą posiadały odpowiednie uzbrojenie, które zapewni im przetrwanie lub też, czy dostępne na rynku będą mikstury, których przydatności w walce nie da się opisać słowami - możliwości rzemieślników jest znacznie więcej. Dla osób, które zamiast podstaw do działania wolą działać, przewidziany został system taktyki walki, nawiązujący do strategii, który wymaga inteligencji i sprytu a także podstawowej cechy - ciekawości. Początkowo system ten może wydać się trudny, lecz zrozumienie go idzie w parze z ilością prób prawidłowego ustawienia taktyki, bez której walka toczy się w narzuconym przez system toku.

Dla osób towarzyskich, bez względu na posiadaną przez nich profesję, przewidziany został odpowiednik tradycyjnego czatu, umożliwiający komunikację z innymi graczami w czasie rzeczywistym oraz system klanów, pozwalający na utworzenie pewnego rodzaju społeczności wewnątrzgrowej.

Pomimo kilkunastu już lat na karku Imperium wciąż żyje i jest rozwijane. Nieustannie wprowadzane są nowe elementy, poprawki i udogodnienia dla nowych graczy, których dotychczas brakowało.

Jest w grze rozbudowany Poradnik dla początkujących graczy wraz z dynamicznym bestiariuszem. Nieustannie rozwijany jest także system klimatycznych podpowiedzi dotyczących rozgrywki, które można spotkać w różnych miejscach miejscach w grze.
Wprowadzone ścieżki przygód - zadań do wykonania - prowadzą gracza przez większość lokacji w kolejności zgodnej z rozwojem postaci.

Mnogość istniejących profesji oraz dróg rozwoju postaci sprawia, że każdy może szukać własnej ścieżki rozwoju.
Dodatkowym elementem wzbogacającym rozgrywkę jest system zmiany rasy, pozwalający przeistoczyć się z człowieka w Wampira, Wilkołaka, Czarta, bądź Wogula, z których każdy posiada własne unikatowe cechy i miejsca, które może odwiedzić.

Obecnie w Imperium znajduje się ponad 25 odrębnych lokacji, które można zwiedzić, z czego niektóre posiadają nawet po kilka wewnętrznych pod-lokacji o różnym stopniu trudności. 9 zróżnicowanych profesji, 5 dostępnych ras, kilkanaście umiejętności, które można rozwijać, rozbudowany system Gildii i wojen gildyjnych...

Dla ciekawych historii Imperium dodany został moduł Kronik obejmujących okres od powstania gry, gdzie spisane zostały wszystkie ważniejsze wydarzenia i postacie, jakie zapisały się w jego historii.
Wkrótce oddany zostanie także rozbudowany system Osiągnięć (Achievementów) dający graczom możliwość rywalizacji o najwyższe odznaczenia!

Zapraszamy wszystkich do gry w najstarszą w Polsce aktywną przeglądarkową grę RPG!

Imperium Staff


fantasy, MMORPG, RPG, online,

Kilka losowych zrzutów ekranu z gier:

w grórę Hop do góry
Duel online Królestwo Dreamlandu Margonem BadLandWars GoalUnited Gotyx


Projekt & Realizacja: Asert.pl - promocja gier przeglądarkowych