reklama

Cosmo

Cosmo
Strona główna z gry
Cosmo to przeglądarkowy symulator eksploracji kosmosu, który jest bardzo rozbudowany i nadal się rozwija. Inspiracją dla jego powstania była gra planszowa "Zdobywcy Nowych Światów" i legendarna gra komputerowa "Frontier".

Świat gry składa się z tysięcy układów gwiezdnych, w każdym z nich jest pewna liczba ciał niebieskich stanowiące w większym lub mniejszym stopniu zagrożenie dla nas. Każdy układ planetarny jest unikalny nie znajdziemy dwóch takich samych. Każda planeta ma własną, indywidualną rzeźbę terenu, faunę, florę, pogodę, czasem zamieszkuje ją obca cywilizacja z którą można próbować nawiązać kontakt.

Planety posiadają wiele cech fizycznych, które determinują to, co na nich znajdziemy; np. na planetach posiadających atmosferę możemy spotkać unikalne gatunki floty i fauny. Zaś na planetach pozbawionych atmosfery roślin i zwierząt raczej nie spotkamy. Cechy roślin i zwierząt zależą od parametrów planety, którą zamieszkują. Na planetach o dużej sile ciążenia częściej spotkamy duże masywne okazy, a na małych raczej należy się spodziewać ich o delikatnej budowie ciała.

Gracz wciela się w postać pilota statku kosmicznego którego głównym zadaniem jest od odkrywanie nowych planet nadających się do kolonizacji(planet terra-kompatybilnych). Przy okazji eksploracji kosmosu i badania ciał niebieskich i łądowania nia nich w celach dokładniejszej eksploracji. Można wykonywać wiele różnych dodatkowych działań: oznaczać złoża surowców i budować na nich kopalnie, łapać zwierzęta, zbierać rośliny i starożytne artefakty, wspinać się na (niezawsze wygasłe) wulkany i wiele innych. Czasem można się nawet natknąć na obcą cywilizację.

Wątek fabularny nie jest zbytnio rozbudowany. Podstawowym celem pilotów jest kolonizacja kosmosu wymuszona coraz trudniejszymi warunkami życia na Ziemi. Nie jest to jednak taka zwyczajna mechaniczna czynność. Tu trzeba najpierw znaleźć planetę terrakompatybilną, zbadać ją, uzdatnić atmosferę i dopiero potem można na nią przewozić niezbędne wyposażenie a potem kolonistów. A żeby tego dokonać trzeba dysponować odpowiednim sprzętem, którego zdobycie wymaga czasu i gotówki.

W tym celu został rozwinięty wątek ekonomiczy dzięki któremu gracz może sie handlowac z innymi odkrytymi technologiami i zdobytymi przedmiotami na planetach...

W grze jest dużo różnych rankingów akcentujących różne style grania. Zwolennicy budowania swojej sławy znajdą tu wiele możliwości do popisu.

W Cosmo wprowadzono wiele innowacyjnych rozwiązań, których nie spotkacie w innych grach. Przykładowo, doświadczenie postaci zależy nie tylko od jej dokonań, ale i od czasu, jaki od tego dokonania upłynął. Starzy mistrzowie, którzy ostatnio stali się mniej aktywni powoli tracą swoje doświadczenie - to, co zrobili dawno temu ma stopniowo coraz mniejsze znaczenie.

To tylko mały wycinek możliwości gry.

W świecie cosmo znajdą swoje miejsce zarówno samotne wilki jak i zwolennicy działań grupowych.

Główne cechy:

* Otwarty swiat o potencjalnie nieskończonej liczbie układów planetarnych. Aktualnie jest ich 5000 ale w miarę eksploracji z łatwością zostaną dodane kolejne. Jedynym ograniczeniem może być pojemność bazy danych i wydajność serwera.
* Unikalność każdego układu planetarnego. Nie ma i nie będzie nigdy dwóch takich samych układów w całym kosmosie.
* Różnorodność działań jakie można podejmować i wielość styli gry, które można przyjąć. Można być np:
o podróżnikiem odkrywającym nowe światy;
o górnikiem i stworzyć imperium górniczenych;
o ratownikiem reagującym na sygnały SOS i śpieszącym z pomocą innym,
o myśliwym polujacym na zwierzęta ,
o botanikiem zbierjacym żadkie rośliny;
o geologiem oznaczającym złoża;
o antropologiem poszukującym obcych cywilizacji i wiele innych...


kosmiczna, MMORPG,

Kilka losowych zrzutów ekranu z gier:

w grórę Hop do góry
Monarchia Austro-Węgier BattleKnight Wanderer Wygraj Ligę Żużla Rzeczpospolita Korony i Litwy


Projekt & Realizacja: Asert.pl - promocja gier przeglądarkowych